Wydanie nr 266/2020, Wtorek 22.09.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Potrącenie na przejściu dla pieszych – raport sztumskich służb mundurowych.

Potrącenie na przejściu dla pieszych – raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
W minionym tygodniu sztumskie służby mundurowe wyjeżdżały do czterech interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 6 stycznia br. o godz. 16.55 cztery zastępy zostały zadysponowane do miejscowości Kalwa, gdzie paliły się pokój i kuchnia wewnątrz budynku jednorodzinnego. Budynek z muru pruskiego o wymiarach 10 m na 6 m i wąski na 5 m, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Dach dwuspadowy kryty dachówką, strop drewniany. Ogień wydostawał się na zewnątrz budynku przez otwory okienne i drzwiowe. Właściciel budynku znajdował się na zewnątrz, nie było poszkodowanych osób. W kuchni znajdowała się butla propan butan 11 kg. Nie było zagrożenia dla innych budynków.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów gaśniczych i oświetlenie terenu. Zdalnie odłączyli energię elektryczną w miejscowości Kalwa, a następnie zbudowali linię główną i podali dwa prądy wody w natarciu na palące się pomieszczenia (prądy wody podawane przez drzwi i okno). Zbudowali również linię zasilającą z hydrantu podziemnego, znajdującego się około 40 m od palącego się budynku. W międzyczasie w pomieszczeniu kuchennym rozszczelniła się butla z gazem (przepalony przewód), a gaz spalał się. Ratownicy zbudowali stanowisko gaśnicze z działka przenośnego w celu chłodzenia butli. W dalszym ciągu podawali wodę w natarciu na palące się pomieszczenia. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pogotowia energetycznego - odłączono budynek od sieci i przywrócono zasilanie w miejscowości. Płomień na butli zgasł - prawdopodobnie doszło do wypalenia się gazu. KDR podjął decyzję o wprowadzeniu roty w sprzęcie OUO do środka budynku, aby wynieść butlę w bezpieczne miejsce poza budynkiem i dalej ją chłodzić. Strażacy wprowadzili kolejną rotę do budynku i podali prąd wody na ogniska pożaru wewnątrz. Zakończyli chłodzenie butli. Zlokalizowali i wynieśli nadpalone mienie na zewnątrz. Dogasili pożar i rozebrali nadpalony strop, a także sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną.

W czwartek, 9 stycznia br. o godz. 12.39 jeden zastęp skierowany został do miejscowości Nowiny, by pomóc ratownikom medycznym dostać się do środka jednego z mieszkań. Przed przybyciem strażaków, lokator sam otworzył drzwi mieszkania dla ratowników.

W piątek, 10 stycznia br. o godz. 17.56 dwa zastępy zabezpieczały w Sztumie na ulicy Sienkiewicza miejsce, w którym doszło do potrącenia starszego mężczyzny na przejściu dla pieszych przez osobówkę. Pomogli zespołowi PRM w transporcie poszkodowanego do karetki. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala.

W poniedziałek, 13 stycznia br. o godz. 22.30 dwa zastępy zostały skierowane do miejscowości Goraj, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi w okolicach przejazdu kolejowego i znajdował się około 20 m od pasa drogi w polu. Kierowca bez widocznych obrażeń znajdował się poza pojazdem. Strażacy przestawili osobówkę w pobliże skraju drogi, a kierowca tego pojazdu wezwał pomoc drogową.


Informacje przekazał mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.