Wydanie nr 147/2020, Wtorek 26.05.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Groził śmiercią i spaleniem domu. 63-letni mężczyzna zatrzymany.

Groził śmiercią i spaleniem domu. 63-letni mężczyzna zatrzymany. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 63-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych.

1 września br. o godzinie 20.30 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z domów awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. W to miejsce natychmiast skierował policjantów z patrolówki. Interweniujący mundurowi ustalili, że 63-letni mężczyzna podczas kłótni z córką zaczął grozić domownikom śmiercią. Funkcjonariusze ustalili również, że takie zachowanie mężczyzny trwa już od dłuższego czasu. Sprawca groził nawet, że spali dom. W związku z tą sytuacją mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Przed osadzeniem przebadano go na zawartość alkoholu, które wykazało, że 63-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został już przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut dotyczący gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmuje się natychmiastowych i stanowczych działań, bardzo często przemoc się powtarza. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, należy powiadomić o tym Policję, Straż Miejską, najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej lub można skorzystać z poradni telefonicznej Niebieska Linia (tel. 22 668 70 00 – to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie).

Info i foto: KPP Tczew

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.