Wydanie nr 149/2020, Czwartek 28.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Ukradł walizkę wartą ok. 5 tys. złotych. 54-letni mieszkaniec powiatu malborskiego w rękach policji.

Ukradł walizkę wartą ok. 5 tys. złotych. 54-letni mieszkaniec powiatu malborskiego w rękach policji. fot. KPP Tczew
Kryminalni zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, którego podejrzewali o kradzież. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca ukradł walizkę z odzieżą wartą prawie 5 tys. złotych. Na zatrzymanie mężczyzny miała wpływ publikacja jego wizerunku w mediach. Śledczy w środę przedstawili zatrzymanemu 54-latkowi zarzut dotyczący kradzieży. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna popełnił to przestępstwo w recydywie.

Pod koniec kwietnia br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło 6 stycznia br. podczas postoju pociągu na dworcu PKP w Tczewie. Jak ustalili mundurowi sprawca w tym czasie ukradł walizkę wraz z odzieżą wartą prawie 5 tys. złotych. Sprawą tą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego tczewskiej Policji. Stróże prawa zabezpieczyli monitoring, gdzie widać mężczyznę, który mógł mieć bezpośredni związek z tą kradzieżą. Wizerunek tego sprawcy natychmiast opublikowano w mediach. Dzięki uzyskanym informacjom kryminalni ustalili adres poszukiwanego mężczyzny, którego wczoraj zatrzymali. Funkcjonariusze doprowadzili 55-letniego mieszkańca powiatu malborskiego do policyjnego aresztu. Jeszcze wczoraj śledczy przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut. Za to przestępstwo 55-latek odpowie w warunkach recydywy.

Za kradzież w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. 

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.