Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Mazovia Cup Piaseczno: Sukces malborskiego Klubu Kyokushin Karate w kategorii kata.

Mazovia Cup Piaseczno: Sukces malborskiego Klubu Kyokushin Karate w kategorii… fot. Marcin Wiśniewski Malborski Klub Kyokushin Karate
W sobotę 30.03.2019 w Piasecznie odbył się turniej Mazovia Cup. Organizatorem zawodów był Sensei Krzysztof Markowski prezes klubu Bushi Team. Sędzią głównym zawodów był Shihan Rafał Tomala. W turnieju wzięło udział 460 zawodników z 40 klubów zrzeszonych w organizacji IKO1.

Do Piaseczna pojechała 20 osobowa reprezentacja z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Kierownikiem wyjazdu oraz sędzią był Sensei Maciej Kaczyński. Opiekunami grupy byli Sensei Marta Owedyk oraz Senpai Mariusz Philipp - kierowca

Zawody tradycyjnie zaczęły się od konkurencji kata. W kategorii kata seniorów całe podium przypadło Malborskiemu Klubowi. Pierwsze miejsce zajął Sensei Marcin Kondra, drugie Senpai Miłosz Wolak, trzecie Senpai Jacek Troch. W kategorii kata seniorek zwyciężyła Sensei Marta Owedyk. Wśród juniorek trzecie miejsce wywalczyła Senpai Katarzyna Proch. W kategorii młodziczek drugie miejsce zdobyła Senpai Dominika Liss. Poza podium uplasowali się Senpai Aleksandra Nowicka, Robert Łagidze, Amelia Kołodziej oraz Damian Stawicki. Druga część zawodów to konkurencja kumite. Niestety w eliminacjach przegrali swoje walki junior Damian Stawicki, master Jacek Troch junior młodszy Aleksander Liss, Dominik Antys, Adam Chanowski, Amelia Kołodziej, Dominika Liss oraz Kasia Proch. Swoją kategorię młodzików w bardzo dobrym stylu wygrał Marcel Falkowski, kończąc swoje walki przed czasem. Junior Maciej Wójtowicz również wygrał swoją kategorię junior. W swoich kategoriach wagowo-wiekowych na trzecim miejscu podium uplasowali się Natalia Antys oraz Robert Łagidze.

Były to ostatnie zawody zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate przed majowymi Mistrzostwami Europy we Wrocławiu.

Info i foto: Marcin Wiśniewski Malborski Klub Kyokushin Karate