Wydanie nr 348/2019, Sobota 14.12.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Pompejusz, Sławobor, Alfred, Nahum, Arseniusz, Noemi, Izydor, Heron
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Nie będziesz segregował śmieci, zapłacisz cztery razy więcej. Prezydent podpisał nowelizację ustawy.

  • Wydanie nr 348/2019
  • 14 sierpnia 2019, 10:56
  • Redakcja
  • Wiadomości
Nie będziesz segregował śmieci, zapłacisz cztery razy więcej. Prezydent podpisał nowelizację ustawy. fot. pixabay
Podpisana przez Prezydenta nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ma przede wszystkim zachęcić wszystkich do selektywnego zbierania odpadów komunalnych, ale również ułatwi gminom kontrolę nad odbiorem tych odpadów.

Do tej pory każdy mógł wybrać, czy będzie segregował śmieci czy nie. Od tego wyboru zależała opłata śmieciowa. Jednak po wejściu w życie tej ustawy, wszyscy będziemy musieli segregować odpady.

Zgodnie z ustawą, jeżeli firmy odbierające śmieci zauważą, że odpady są zmieszane, wówczas przyjmą je jako niesegregowane i o tym fakcie powiadomią władze gminy. Osoby, które będą się uchylały od segregowania śmieci zapłacą nie mniej niż dwukrotność, ale nie więcej niż czterokrotność opłaty śmieciowej.

W jaki sposób to rozwiązanie będzie monitorowane przez gminy, jeszcze nie do końca wiadomo. O tyle, o ile w domkach jednorodzinnych łatwiej będzie wychwycić problem braku segregowania odpadów, to już w budynkach wielorodzinnych będzie to stanowiło nie lada wyzwanie.

Uchwałą Rady Miejskiej w Dzierzgoniu stawka za odbieranie segregowanych odpadów wynosi 18 zł miesięcznie za osobę i 35 zł w przypadku odpadów mieszanych.

Co państwo sądzą na ten temat? Nauczymy się w końcu segregować śmieci, czy jednak będziemy mieli z tym problem? Czekamy na opinie i komentarze w tej sprawie.

Redakcja

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.