Wydanie nr 198/2019, Środa 17.07.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

„Biogazownia zatruwa nam życie”. Fetor w Tragaminie i burzliwe spotkanie z prezesem OHZ.

Odór jest często nie do wytrzymania. Mieszkańcy miejscowości Tragamin w Gminie Malbork mają dosyć uciążliwej działalności sąsiada. OHZ Gajewo jest spółką skarbu państwa i zajmuje się hodowlą bydła, produkcją roślinną oraz produkcją i sprzedażą energii elektrycznej.

Biogazownia działająca przy Ośrodku Hodowli Zarodowej w Tragaminie wzbudza coraz większe niezadowolenie wśród mieszkańców. Wydobywające się odory przy produkcji energii oraz fetor z wylewanych na pobliskie pola nawozów uniemożliwiają często normalne życie. Mieszkańcy mówią o fali odorów w szczególności w nocy. Smród ma być tak duży, że uniemożliwia uchylenie okna.

- Zapach wynikający z hodowli bydła w porównaniu z odorem z biogazowni jest jak fiołki. Tu się nie da mieszkać. Żądamy konkretnych działań i zaprzestania trucia nas tym smrodem - tak sytuację widzą mieszkańcy.

- Wybudujemy membranę antyodorową oraz posadzimy szpaler z drzew w celu ograniczenia uciążliwych zapachów. Jednak o całkowitym ich wyeliminowaniu raczej nie może być mowy. W przyszłości chcielibyśmy, dzięki biogazowni, umożliwić mieszkańcom podłączenie nowego zasilenia grzewczego, które zastąpi stare piece. Do tego jednak potrzebujemy wsparcia władz gminnych – informuje Krzysztof Tomasik, prezes OHZ Gajewo.

Zdaniem mieszkańców do wielu uchybień doszło już w procesie uzgadniania i realizacji inwestycji. Przedsiębiorstwo odpiera zarzuty i zapewnia, że wszystko działa zgodnie z normami.


Więcej o sprawie w reportażu.

 

 

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
PIS
PIS 14.07.2019, 08:47
................................czy chudy Tadzik będzie teraz startował z jedynki w Tragaminie ? On Wam ten smród zamieni na smród polityczny !
Ania
Ania 12.07.2019, 11:28
Nie mieszkam tam, ale przejechać przez Tragamin nawet z zamkniętymi oknami to jest szok, smród niesamowity. Nie wiem jak ci ludzie to wytrzymują.
OHZ
OHZ 11.07.2019, 20:08
Komu śmierdzi wynocha.
Anonim
Anonim 12.07.2019, 07:07 (odpowiedź do OHZ)
Wynosić to możesz się Ty !
Nie po to ludzie kupują mieszkania , żeby nawet nie móc otworzyć okien !
Dlaczego boisz się ujawnić kim jesteś naprawdę , tylko podszywasz się pod OHZ?
No chyba , że jesteś pracownikiem tej spółki i boisz się powiedzieć jakiekolwiek słowo ;)
Ale myślę , że każdemu normalnemu człowiekowi ten smród przeszkadza w jakimś stopniu
Rolnik
Rolnik 12.07.2019, 07:29 (odpowiedź do Anonim)
A ja w Tragaminie czuję przyjemny zapach lakieru nowych maszyn New Holland i dużych pieniędzy. Nie stwierdzam smrodu.