Wydanie nr 261/2019, Środa 18.09.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Jak umyć wysokie okna bez wchodzenia na drabinę?

Mycie okien nie należy do największych przyjemności ludzkości. Wymyślono je właściwie za pewne po to, by dawać kary niegrzecznym dzieciom i mężom czy żonom. Tymczasem wielkie, wysokie okna, które dają wyjątkową jasność i powiększają przestrzeń, są jednocześnie zmorą dla wszystkich, którzy próbują je umyć. Jednak są na to skuteczne sposoby.

Drabina

Oczywiście miało być bez drabiny, ale trzeba ją wprowadzić, by wiedzieć, z czym się walczy. Otóż, drabina jest niewygodna, chybotliwa i nieprzyjemna. Mycie okien na drabinie może sprawić, że życie przeleci przed oczami. Najgorsze prace nie są tak ciężkie jak mycie wielkich, przestronnych okien z poziomu drabiny. Jest to po prostu niewygodne i nie jesteśmy w stanie – nie mając nic dodatkowego, np. myjki do okien Leifheit – wygenerować odpowiedniej siły, by je doczyścić. Do tego możemy zrobić sobie krzywdę.

 

Specjalistyczna myjka

Idealnym rozwiązaniem jest zakup myjki do okien Leifheit lub innego producenta. Zwykle to produkty dość proste, skonstruowane z myślą o szybkim rozwiązaniu problemu. Mają specjalnie zakrzywione końce, by dotrzeć do rogów okien, są na wyciągarkach, a przy tym łatwo zbierają nadmiar wody, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia powierzchni oraz występowania smug na szybach. Przy dużych, przestronnych oknach myjka to podstawa.

 

Ręczny ściągacz i ścierka

Można także próbować myć okna ręcznym ściągaczem z wysięgnikiem. To specjalne urządzenie, czasami z jednej strony ma gąbkę lub ścierkę, a z drugiej ściągacz. Jednak wciąż należy wejść wyżej, by użyć odpowiedniego płynu, który miałby za zadanie doczyścić każdy zakamarek. Podobnie jak z kątami. Stojąc na ziemi nie ma możliwości, by z odpowiednią siłą docisnąć szmatkę, by zgarnąć brud z każdego miejsca. Tylko specjalistyczny kształt, taki jak ma myjka do okien, może pozwolić na przyleganie powierzchnią czyszczącą, co pozwala na mycie okien, nawet przestronnych, sięgających od podłogi do sufitu, tylko dzięki własnym dłoniom. Bez użycia drabiny.

 

Jak umyć wysokie okna bez wchodzenia na drabinę?
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.