Wydanie nr 199/2019, Czwartek 18.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Stanowisko Zarządu Powiatu Malborskiego w sprawie DK22

Stanowisko Zarządu Powiatu Malborskiego w sprawie DK22 fot. Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: TvMalbork.pl/kamery
Zarząd Powiatu Malborskiego zaapelował do parlamentarzystów oraz wojewody pomorskiego o wsparcie działań w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 22 w granicach administracyjnych miasta Malborka. Władze powiatu liczą, że dzięki ich pomocy uda się wprowadzić do tworzonego projektu korzystne dla mieszkańców Malborka rozwiązania komunikacyjne.
2 kwietnia przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Malborku wzięli udział w spotkaniu w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, które dotyczyło projektu rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Malbork-Królewo. Reprezentacja starostwa przedstawiła kilka rozwiązań, które poprawiłyby przepustowość trasy i zapewniły płynność komunikacyjną na następnych kilkadziesiąt lat.
Pierwsza z propozycji dotyczyła przedłużenie pasów ruchu dwujezdniowego (przekrój 2x2) do granic miasta. Takie rozwiązanie nie znalazło się w projekcie przebudowy trasy. Zdaniem władz powiatu jest to konieczne, zwłaszcza że wykreślono z planu prac projektowych budowę obwodnicy Malborka i nie ma realnych perspektyw, by droga omijająca miasto powstała w ciągu najbliższych 20 lat.
Drugi wniosek przedstawiony przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego na spotkaniu w GDDKiA dotyczył zwrócenia szczególnej uwagi na przebudowę skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Dalekiej i zagwarantowanie bezpiecznego ruchu dużych pojazdów ciężarowych, m.in. z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trzecia uwaga dotyczyła zbyt dużej liczy i wysokości ekranów akustycznych, które są planowane wzdłuż drogi krajowej i negatywnie wpłyną na estetykę Malborka.
- Nasze uwagi przekazaliśmy już wcześniej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Gdańsku na piśmie z pełnym poparciem Związku Samorządów na Rzecz Modernizacji Drogi Krajowej nr 22 z siedzibą w Chojnicach - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Podczas spotkania w Gdańsku powtórzyliśmy te wnioski, ale nie spotkały się one z akceptacją dyrekcji GDDKiA, z czego jesteśmy niezadowoleni. Nie zamierzamy się jednak poddawać i będziemy dalej walczyli o zastosowanie rozwiązań korzystnych dla mieszkańców Malborka i gości odwiedzających miasto.
Takim krokiem jest zainteresowanie sprawą posłów i senatorów, a także przedstawiciela polskiego rządu-wojewody pomorskiego.
- Zarząd Powiatu podjął stanowisko, które zostało wysłane do parlamentarzystów i wojewody z prośbą, by przyjrzeli się sprawie i poparli nasze działania. Zostało jeszcze trochę czasu do zakończenia prac projektowych i musimy wykorzystać wszelkie możliwości, by przekonać dyrekcję GDDKiA do naszych racji - mówi starosta Mirosław Czapla.
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 13.04.2019, 04:44
Panie Tadeuszu Cymański działaj w tej sprawie, jesteś Pan gościem w różnych programach radiowych i tv nagłośnij Pan sprawę szerzej.
mal
mal 12.04.2019, 22:35
Nie odpuszczać
gość
gość 12.04.2019, 17:42
poprzedni burmistrz cieszył się z drugiego mostu zamiast dążyć do obwodnicy. gdyby wybudowali obwodnice to w mieście nie byłoby tylu samochodów i jeden most w zupełności by wystarczył
Leon
Leon 11.04.2019, 16:10
Trzeba skrzyknąć mieszkańców i zablokować "22" aż do skutku ... aż zgodzą się na obwodnicę ,panie starosto