Wydanie nr 169/2019, Wtorek 18.06.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Auto dachowało w Jagodnie. Sześć kolizji jednego dnia.

Auto dachowało w Jagodnie. Sześć kolizji jednego dnia. fot. KMP Elbląg
7 stycznia br. od rana funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji. Doszło także do jednego wypadku drogowego w podelbląskim Jagodnie.

Osobowe renault kierowane przez obywatelkę Rosji wypadło z drogi i dachowało. Zdarzenie miało miejsce 7 stycznia br., około godziny 12.30, w podelbląskim Jagodnie (gm. Elblag). Przyczyną wypadku była prawdopodobnie zbyt duża prędkość, a warunki drogowe wyjątkowo uciążliwe dla kierowców. 35-latka, która kierowała autem nie doznała żadnych obrażeń. Była trzeźwa. Autem podróżowały jeszcze dwie osoby. Jedna z nich (59-letnia kobieta) z podejrzeniem złamania obojczyka, trafiła do szpitala. Utrudnienia na drodze trwały około godziny.

Jest bardzo ślisko. Marznący śnieg z deszczem utrudnia warunki do jazdy. Policjanci z Elbląga odnotowali już 6 kolizji jednego dnia. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem jazdy do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy.

Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu. 

Info i foto: KMP Elbląg

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.